Вологомір


Сортировка :
Выводить по:
Вологомір
З допомогу універсального вологоміра можна виміряти рівень вологості не тільки в повітрі, але і в предметах. Сьогодні на ринку представлений широкий вибір побутових вологомірів, що працюють за різними принципами, і мають широкий спектр додаткових можливостей. Найбільш популярні два види пристрою-кондуктометричний і діелькометрический. Перш ніж купити вологомір, слід визначитися з його конкретним призначенням.
 
Що таке голчастий вологомір
Кондуктометричний вологомір часто називають голчастим через його конструкції. Пристрій має два датчика у формі голок. Щоб з'ясувати рівень вологи пристрій вимірює електричний опір між датчиками, а отриманий результат перераховує в процентний вміст вологи. Плюси пристрою даного виду-швидке вимірювання, проста конструкція, і відносно низька ціна. Однак пристрій не зовсім підходить для вимірювання рівня вологості нижче 5%. Також не всі матеріали, вологість яких можна виміряти, можна проткнути голками, тому, наприклад як вимірювач вологості деревини цінної породи таку модель використовувати не можна. Але з вимірюванням вологості м'яких будівельних матеріалів прилад справляється на всі 100%.
 
Діелькометричні вологоміри
Даний вид вологомірів працює за принципом сканування матеріалу високочастотними струмами. Діелькометрические вологоміри використовують, наприклад, як вологомір деревини, в разі якщо його не можна пошкоджувати голчастої моделлю. У комплект до таких вологомірів часто йде зразок матеріалу, який неможливо намочити – він необхідний, в разі якщо ви сумніваєтеся в правильності роботи пристрою і хочете його перевірити. Для цього необхідно всього лише заміряти вологість зразка і з'ясувати справність пристрою.
 
Додаткові можливості
Деякі виробники оснащують вологоміри додатковими функціями. Так, наприклад, можна придбати вологомір бетону, який додатково буде оснащений функцією визначення точки роси або вологісної температури повітря.
 
Істотним плюсом стане наявність в цифровому вологомірі пам'яті, в яку зберігаються результати вимірів. Найчастіше вологість заміряють не один раз, а роблять це серійно, тому набагато зручніше, якщо виміри зберігаються в пам'яті. Також пам'ять необхідна для того, щоб розрахувати середній результат декількох вимірів. Наприклад, для того щоб встановити рівень вологості довгого бруса, необхідно зробити виміри по всій довжині і з різних сторін, а потім підрахувати середнє значення. Пристрій з вбудованою пам'яттю проведе всі математичні підрахунки за вас.
 
Вологоміри, які працюють в автоматичному режимі, можуть вказати на тенденції до підвищення або зниження вологості, наприклад, за добу.
 
Також є моделі, які обчислюють мінімальні і максимальні значення з серії вимірів, які зберігаються в пам'яті. Пристрій визначає мінімум і максимум вологості за, наприклад, добу, і показує їх на дисплеї. Як правило, часовий період визначає користувач пристрою.
 
На що ще звернути увагу при покупці вологоміра
Важливий момент вибору вологоміра-допустима максимальна температура вологості. Також варто звернути увагу на рівень пило - і вологозахищеності пристрою, температуру експлуатації, похибка в процентному співвідношенні і комплектацію.
 
Інтернет-магазин Kievgeopribor пропонує широкий асортимент електронних вологомірів. Покупці з Києва можуть забрати замовлення зі складу самостійно. Для доставки товару в інші регіони України ми працюємо з підприємствами-кур'єрами.